آموزش

  1. خانه
  2. دسته بندی نشده
  3. آموزش

آموزش

مترولوژی (دانش اندازه گیری یا اندازه شناسی) یک بخش حیاتی برای زیرساخت دنیای امروز است. به روشهای متنوعی، مستقیم و غیرمستقیم، وارد زندگی ما می‏ شود. نیاز تجارت ملی و بین‏ المللی روز به روز به پیروی از استانداردها و الزامات و به رسمیت شناختن متقابل اندازه‏ گیری‏ ها و آزمون‏ ها بیشتر می‏ شود. موفقیت اقتصادی بیشتر صنایع تولیدی به کیفیت محصولات آنها وابسته است. اندازه ‏گیری یک نقش کلیدی در کیفیت محصولات تولیدی دارد.

ناوبری و ارتباطات به استانداردهای درستی برای زمان و فرکانس نیاز دارند. سلامت و بهداشت انسانی به اندازه‏ گیری‏ های درست و قابل‏ اطمینانی که در مراحل تشخیص و درمان انجام می‏ شود، وابسته است. حفاظت از محیط‏ زیست در برابر اثرات مخرب فعالیت‏های صنعتی را فقط می ‏توان براساس اندازه ‏گیری‏ های درست و قابل‏ اطمینان تضمین کرد. مطالعات آب و هوا در سطح جهان به داده‏ های قابل‏ اطمینان و سازگاری که از روش‏ها و سیستم‏ های متنوع بدست آمده ‏اند، وابسته است. این قابلیت ‏اطمینان و سازگاری را فقط می‏ توان با کالیبراسیون قابل‏ ردیابی به استانداردهای اندازه‏ گیریی تضمین کرد که خودشان به ثابت‏های بنیادی و اتمی متصل باشند.

amozesh

از تجهیزات اندازه ‏گیری و آزمون به‏ طور گسترده در سازمانهای صنعتی پیشرفته استفاده می‏ شود. درستی اندازه‏ گیری‏ه ای انجام شده با این تجهیزات تأثیر مستقیمی بر کیفیت محصولات و خدمات تولیدی این سازمان‏ها دارد. با پیشرفت‏های اخیر در زمینه سیستم‏های مدیریت محیطی و کیفی تأیید صلاحیت شده، استانداردهای ISO 14000 و ISO 9000 ، کالیبراسیون دوره ‏ای تجهیزات با استفاده از استانداردهای قابل ‏ردیابی به سیستم اندازه‏ گیری بین‏ المللی الزامی شده است. بعلاوه اعتباردهی آزمایشگاه کالیبراسیون و آزمون به وسیله یک سازمان تأیید صلاحیت شده‏ ی ثالث یا مستقل براساس استاندارد بین‏ المللی ISO/IEC 17025 ( قبلاً ISO/IEC Guide 25 ) نیز ضروری است.

amozesh2

کالیبراسیون و استانداردهای مربوط به کمیت‏های مختلف در دوره های آموزشی شرکت سنجشگران نیرو انرژی بررسی می‏ شوند. دوره های این شرکت برای مهندسان رشته‏ های مختلف مانند برق، مکانیک، مواد، صنایع و کارشناس کنترل کیفیت صنایع مفید است. اصولاً این دوره ها برای اشخاصی است که در صنایع یا آزمایشگاه های کالیبراسیون و آزمون کار می‏ کنند و وظیفه آنها کالیبراسیون و نگهداری تجهیزات اندازه ‏گیری و آزمون است. دانشجویان رشته مهندسی، دیپلمه ‏های رشته الکتریک، مکانیک و مهندسی تولید و دوره‏ های مبتنی بر فن‏ آوری نیز می‏ توانند از دوره های این شرکت استفاده کنند.

در این دوره ها اصول اندازه‏ گیری و روش‏های عملی استفاده شده در کالیبراسیون تجهیزات اندازه‏ گیری و آزمون مورد بحث قرار می‏‏ گیرد. این تجهیزات متعلق به حوزه ‏های مختلف اندازه ‏گیری مانند طول، زاویه‏، جرم، دما، فشار، نیرو و مترولوژی الکتریکی هستند. مفاهیم اساسی اندازه ‏گیری و محاسبات عدم‏ قطعیت اندازه ‏گیری نیز بررسی می‏ شوند. این شرکت با بهره گیری از اساتید مجرب و امکانات آزمایشگاهی مناسب و به روز امکان برگزاری دوره ‏های تخصصی کالیبراسیون را به صورت تئوری و عملی فراهم نموده است.

amozesh3

این شرکت در راستای گسترش دانش اندازه گیری در سطح جامع صنعتی و آزمایشگاهی اقدام به انتشار ۴ جلد کتاب با عناوین ذیل نموده است. استقبال جامع علمی از این آثار و کسب عنوان کتاب برگزیده حاکی از غنای علمی و فنی این آثار است. به کلیه شرکت کنندگان در دوره های آموزشی مجموعه این آثار اهدا خواهد شد. علاقه مندان می توانند از طریق تماس با شرکت یا از انتشارات نص این کتب را تهیه نمایند.

برای آگاهی از سر فصل دوره های رسمی این شرکت می توانید با شماره تلفن های  ۸۸۳۱۳۹۱۹ و ۸۸۳۱۳۹۲۰ و یا با sanjeshgaran@gmail.com تماس بگیرید.

فهرست